Fusion ühineb United Finance AS-ga

11.04.2017

Meil on suur rõõm teada anda, et Fusion Varahalduse AS on oma senist tegevust laiendamas ning oleme vastu võtnud otsuse ühineda rahvusvahelise ettevõttega United Finance AS.

Meie Klientide ja Partnerite jaoks see muudatusi kaasa ei too ning kõik seni kehtinud koostöötingimused jäävad endiseks.

Jätkame oma tööd suure põnevusega, et saaksime tulevikus veelgi paremaid ning mugavamaid finantseerimislahendusi pakkuda.

Lisaks anname teada, et alates tänasest on meie uueks tegevusaadressiks Liivalaia tn 13, 10118, Tallinn.Hendrik Roosna ettevõte pääses maailma TOP 100 tulevikugigantide sekka
13.09.2016

 

Tänavu kevadel alustas Ameerika Ühendriikides, Silicon Valley’s, Upgraded Technologies nimeline firma oma tegevust, mille asutajaks ning põhiveduriks on Hiiumaalt pärit Hendrik Roosna.

Hendrik on viimase paari aastaga töötanud välja uudse fintech-platvormi, mis muudaks liisinguturgu palju efektiivsemaks, arendades edasi tehnika (kõikvõimalike seadmete) väärtuse muutumise analüütikat ajas, sidudes seda finantseerimise ja kindlustusega.

Aprilli kuus, peale kahte intervjuuvooru Kopenhagenis ja San Franciscos, selgus, et Upgraded pääses maailma kõige vingemasse ärikiirendisse Y Combinator. Y Combinatory’st on välja tulnud 80 miljardi USD vääringus ettevõtteid, mis muudavad maailma, nagu nt Dropbox, AirBnB, Stripe, Reddit jpt.

 “Seda kutsutakse maailma kõige võimsamaks ärimootoriks. Enamikest ettevõtetest, mille väärtus on täna üle 1 miljardi USD, me Eestis ei kuule. Kuid USA-s on nende asutajad tegijad, kelle abi saan kasutada liisinguäri arendamiseks. Minu uue, suvel asutatud, ettevõte väärtus kasvas tänu pääsemisele Y Combinatorisse 2 miljonist USD 10-le vaid kolme kuuga,” selgitas Roosna.

 Pääsemise tõenäosus on veidi alla 1%. See tähendab, et Roosna poolt Eestis loodud lahendus valiti maailma TOP 100 tulevikugigantide sekka.

 Upgraded on esimene Eesti fintech firma Y Combinatory’s ning teine Eestiga seotud firma alates 2005-st aastast (tuult tiibadesse koos mitme miljonilise investeeringuga sai varasemalt ka Click&Grow).

 Silicon Valley’s kohtus Roosna kõige olulisemate tippjuhtidega ja investoritega (Pixar, Twilio, Google, Twitter, Facebook jne) ning finantsvaldkonna trendiloojatega.

 Hendrik Roosna on tegutsenud Eestis finantseerimise alal ca 13 aastat. Temale kuulub 9-aastat edukalt tegutsenud fintech ettevõte nimega Fusion, mis pakub äriklientidele finantseerimislahendusi erinevate seadmete soetamisel.

 

 

Hendrik Roosna: väiketootjad ei pea seadmete soetamiseks “vanaema panti panema”
22.12.2015
Väiketootjad saavad masinate ja seadmete ostmiseks vajaliku finantseeringu, kui järgida lihtsaid finantseerimispõhimõtteid

Novembris toimunud Äripäeva konverentsil “Tööstuse Äriplaan 2016” tõi endine ettevõtlusminister Urve Palo esile, et väiketootjatel on masinate ja seadmete ostmiseks keeruline laenu saada, ilma et “ei peaks oma vanaema panti panema, või saab väga lühiajaliselt”.

Tegelikkus kinnitab vastupidist: väiketootjad saavad masinate ja seadmete ostmiseks vajaliku finantseeringu, kui järgida lihtsaid finantseerimispõhimõtteid – nii ei pea enda “vanaema panti panema” ega erakapitaliga liigriski võtma.

Kuigi endise majandusministri tähelepanek võib teatud juhtudel õige olla – eelkõige seetõttu, et erand kinnitab reeglit – saavad väiketootjad siiski luua enda tegevuse edendamiseks toimivaid süsteeme, kui arvestatakse finantseerimise rusikareegleid, mis aitavad sobival kujul ettevõtte tegevust ja seadmete soetamist toetada nii, et ettevõtte tegevuskulusid seejuures optimeerida.

Järjest arenenud finantsmaailmas ei ole kapitaliliising alati kõige otstarbekam – eriti kui ettevõtja jaoks pole oluline vara omada, vaid seda efektiivselt kasutada.

Kasutusliisingul on mitmeid eeliseid laialt levinud kapitaliliisingu ees, mida paljud väikese ja keskmise suurusega ettevõtted pole veel piisavalt ära kasutanud.

Kasutusliising võimaldab ettevõtetel ja seejuures eriti väiketootjatel investeerida enda äritegevusse pidevalt ja stabiilselt, vähendades seejuures pikaajaliste kohustuste osakaalu oma bilansis ning olla seeläbi igal ajahetkel atraktiivsem klient ka finantseerimispartneritele. Kasutusliising võimaldab ettevõtte või väiketootja igakuiseid kulutusi täpselt planeerida, makstes liisinguperioodi jooksul liisingvara eest aeglaselt ja kokkuvõttes vähem, kuid saades seda vara samaväärselt efektiivselt kasutada.

Samuti sobib kasutusliising ettevõttele, kellele ei sobi sisendkäibemaksu ühekordne ja täies ulatuses tagasiarvestamise ning liisingfirmale tagasimaksmise põhimõte, vaid ta soovib tasuda käibemaksu osade kaupa iga kuumaksega, optimeerides seeläbi enda kulusid.

Kallite seadmete või masinate kasutusliisingu teenus ei ole vastupidiselt levinud arvamustele hirmkallis, vaid hea alternatiiv, mis aitab näiteks masinate ja tootmisseadmete kasutamisvõimaluste avardamisele kaasa.

Liisingupartneri abi sobiva liisingutüübi valimisel võiksid endale lubada pea kõik väikse ja keskmise suurusega ettevõtted, sest näiteks Fusion Varahalduse praktika näitab, et väiketootjatel on sageli jätkusuutliku kvaliteedi huvides oluline investeerida pigem kasutusliisingusse kui otse kapitali. Oluline pole ju omada vara, vaid seda stabiilselt ja hästi enda tegevuses kasutada. Seejuures hoitakse nii aega kui rahalist ressurssi oluliselt kokku, kui kaasatakse finantseerimisotsuste tegemisse konsultandid, kes aitavad investeeringuid mõõta ja planeerida. Vastupidiselt levinud arvamusele on sageli sobiva finantseerimislepingu sõlmimisel kogu eelnev konsultatsiooni- ja finantstugi kliendile tasuta.

Seega, enne “vanaema panti panekut” või suurte finantskohustuste võtmist tasub koostöös spetsialistidega leida enda ettevõttele sobivaim finantseerimislahendus – seda läbi ettevõtte finantsanalüüsi, aja ja raha väärtuse arvutamise, põhivarade ja käibevarade finantsjuhtimise, kapitali hinna arvestamiste, finantsstruktuuri juhtimise, dividendipoliitika ning rahandusplaneerimise ülevaatamise.

Iseäranis oluliseks on ettevõtete finantseerimisvõimaluste leidmisel krediidiajaloo olemasolu. Ettevõttel ja ka väiketootjal peab olema korrektne krediidiajalugu. Kasvõi väikeste kohustustega. Raha tuleb võtta ka siis, kui seda vaja ei ole! Siis, kui raha läheb vaja, määrab palju just korrektselt täidetud krediidiajalugu – see võimaldab leida finantseerimisvõimalusi, mille ees muidu uks suletuks jääks.

Fusion on portaali Mascus ametlik liisingupartner, kes teostab aastas üle 600 finantseerimistehingu ning kelle klientideks on ettevõtted, omavalitsused ja riigiasutused. Fusion Varahaldus AS pärjati Äripäeva poolt Eesti Gasellettevõte 2015 tiitliga.

Arvamuslugu ilmus 16. detsembril Äripäeva tööstuse eriväljaandesFusion Varahalduse AS • Liivalaia 13, 10118 Tallinn • Tel: +372 679 9550 • Faks: +372 679 9551 • info[at]fusion.ee
Fusion Varahalduse AS
Liivalaia 13, 10118 Tallinn
Tel: +372 679 9550
Faks: +372 679 9551
info[at]fusion.ee

Meie kliente